از هک شدن اینستاگرام جلوگیری کنید!

در این پست قصد دارم،  با تکنیکی ساده در بخش تنظیمات اینستاگرام ، ضریب امنیتی آن را دو برابر کنیم .

یکی از روش‌های مهم برای افزایش امنیت در اینستاگرام فعال کردن تایید هویت دو مرحله‌ای اینستاگرامه که برای این کار  باید چند مرحله ساده را طی کرد؛ در ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام را در گوشی اندرویدی یا ios خود اجرا کرده و از منوی زیرین صفحه به بخش پروفایل (آیکون آدمک) برین. در نسخه اندرویدی اینستاگرام باید آیکون سه نقطه موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس کرده اما در نسخه Ios آن باید آیکون چرخ دنده موجود در همین بخش را لمس کنین.

پس از لمس گزینه نام برده شده به منویی هدایت می‌شوید که گزینه Two factor Authentication در آن هست. این گزینه را لمس کنید.

 

حالا باید گزینه Require Security Code را فعال کنید.

در پنجره نمایش داده شده ، گزینه Turn on را لمس کنید.

در این جا اینستاگرام برای شما یک پیامک حاوی کد امنیتی خاصی را ارسال می‌کند. کدی که از طریق پیامک دریافت کردید را در اپلیکیشن اینستاگرام وارد کنید. دقت داشته باشید که اگر هنوز شماره تماس خود را در اکانت اینستاگرام‌تان فعال نکرده باشید، لازم است تا ابتدا نسبت به فعال‌سازی و تایید شماره تماس خود اقدام و بعد کد امنیتی قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای را از این طریق دریافت کنید.

پس از ارائه کد تایید، اینستاگرام چند کد امنیتی یا اصطلاحا بک‌اپ کد (Backup Code) را در اختیارتان قرار می‌دهد تا در شرایط خاص بتوانید از آن‌ها استفاده کنید. می‌توانید با لمس گزینه Copy Codes آن‌ها را کپی و در هر جای دیگری ذخیره کنید یا با لمس گزینه Take Screenshot از این کدهای اسکرین‌شات ضبط کنید تا در شرایط لزوم قابل دسترس باشند.


 

در نهایت تایید هویت دو مرحله‌ای اینستاگرام فعال می‌شه. از هم اکنون هر زمان که به منظور ورود به اکانت اینستاگرامتان اقدام کنید، باید از دو مرحله تایید هویت عبور کنید، پس فقط به خاطر داشتن رمز عبور اکانت برایتان کافی نیست.

بازدید: 449

نویسنده مطلب: جواد رحمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *