۵۰۰ عدد آیفون را با پرداخت ۳ سنت خریداری کنید!

به تازگی یک ایراد امنیتی در فروشگاه اینترنتی اپل پیدا شده است که به واسطه آن میتوان بیش از ۵۰۰ عدد آیفون را تنها با پرداخت ۳ سنت خریداری کرد.

یک مهندس آیتی تایوانی به نام چانگ چی یوان یک باگ در سیستم پرداخت اپل پیدا کرده است که به واسطه آن سیستم اجازه میدهد بیش از ۵۰۰ عدد آیفون با پرداخت تنها ۳ سنت را خریداری کند.این مهندس با انتشار اسکرین شاتی در صفحه فیسبوک خود نشان داده است که با پرداخت مبلغ گفته شده ۵۰۰ عدد آیفون که شامل ۸ پلاس ۲۵۶ گیگابایت، ایکس اس مکس ۵۱۲ گیگابایت است را به ارزش ۵۴۰ هزار و ۳۵۴ دلارخریداری کرده است.

با این حال با وجود آنکه صحت این خرید توسط اپل تایید شده است آقای چانگ بالافاصله خرید خود را کنسل کرده و باگ پیدا شده را به اطلاع کارمندان اپل رسانده تا مورد سو استفاده توسط سایر کاربران قرار نگیرد.گفتنی است طبق صحبت های چانگ این باگ برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ توسط وی کشف شده است که گزارش آن نیز در یک نشریه تایوانی منتشر شده با این وجود تا کنون توسط اپل رفع نشده است.

البته این اولین باری نیست که باگ یک شرکت توسط چانگ فاش می شود بلکه وی در سال ۲۰۱۳ نیز یک باگ در صفحه مارک زاکربرگ کشف کرده که توسط متخصصین فیسبوک رد شده است.

منبع : بروزرسانی

بازدید: 445

نویسنده مطلب: نیما افشار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *